.
.
.

Παρουσιάστηκε το Ευρωψηφοδέλτιο του κινήματος "Ελλάδα - Ο άλλος δρόμος"

Παρουσιάστηκε το Ευρωψηφοδέλτιο του κινήματος "Ελλάδα - Ο άλλος δρόμος"

...

Πραγματοποιήθηκε στη Θεσσαλονίκη η εκδήλωση παρουσίασης του Ευρωψηφοδελτίου του Κινήματος «ΕΛΛΑΔΑ- Ο ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ».

Στις προσεχείς Ευρωεκλογές το Κίνημα «ΕΛΛΑΔΑ- Ο ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ» θα συμμετάσχει αυτοδύναμα με το δικό του ψηφοδέλτιο το οποίο συγκροτείται ως εξής:

1. Επαμεινώνδας (Νότης) Μαριάς Πρόεδρος του Κόμματος «ΕΛΛΑΔΑ- Ο ΑΛΛΟΣ ΔΡΟΜΟΣ» (Ευρωβουλευτής, Καθηγητής Πανεπιστημίου Κρήτης)
2. Ηλίας Αγγελάκης Χανιά ΠΕ Κρήτης (Εκπαιδευτής- Ιδιοκτήτης Σχολής Οδηγών και Παιδαγωγός Κυκλοφοριακής Αγωγής)
3. Σοφία Αγιωργούση Χίος ΠΕ Βορείου Αιγαίου (Ελεύθερος Επαγγελματίας- Έμπορος)
4. Λαμπρινή Αλέξη Άρτα ΠΕ Ηπείρου (Επιχειρηματίας)
5. Πέτρος Αλιμαντίδης Αθήνα ΠΕ Αττικής (Έμπορος)
6. Άγγελος Βαθάκος Σέρρες ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Συνταξιούχος Στρατιωτικός)
7. Σοφία Βαρθαλίτου Σύρος ΠΕ Νοτίου Αιγαίου (Ακαδημαϊκός Ποδολόγος- Καθηγήτρια Ποδολογίας)
8. Γεώργιος Βλάχος Αθήνα ΠΕ Αττικής (Ελεύθερος Επαγγελματίας, Λογιστής- Φοροτεχνικός)
9. Γεώργιος Γαρυφάλλου Λεμεσός Κύπρος (Δημοσιογράφος)
10. Σωτήρης Γκεκόπουλος Θεσσαλονίκη ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Συνταξιούχος Δικηγόρος)
11. Αθηνά Ζαχαριουδάκη- Καλτσίδη Ορεστιάδα ΠΕ Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης (Ιδιωτική Υπάλληλος)
12. Λουκάς Ζήσης Μαρτυρικό Δίστομο ΠΕ Στερεάς Ελλάδας (Ελεύθερος Επαγγελματίας, Δημοτικός Σύμβουλος Διστόμου)
13. Παρασκευή (Βούλα) Θεοδώρου Αθήνα ΠΕ Αττικής (Συνταξιούχος Δημοσίου)
14. Μαρία Καραούλη Κέρκυρα ΠΕ Ιονίων Νήσων (Συνταξιούχος Παιδίατρος)
15. Κυριακή Κλειαρά Αμύνταιο ΠΕ Δυτικής Μακεδονίας (Συνταξιούχος Δημοσίου)
16. Δημήτριος Κτενάς Ρόδος ΠΕ Νοτίου Αιγαίου (Συνταξιούχος Καθηγητής Φιλολογίας)
17. Κωνσταντινόπουλος Διονύσιος Πάτρα ΠΕ Δυτικής Ελλάδας (Ιδιωτικός Υπάλληλος)
18. Λικόκας Αίας Χιμάρα Βόρεια Ήπειρος (Ιδιωτικός Υπάλληλος)
19. Αριστοτέλης Μαδεμλής Θεσσαλονίκη ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Λογιστής)
20. Στέφανος Μαλανδρής Θάσος ΠΕ Ανατολικής Μακεδονίας- Θράκης (Τραπεζικός Υπάλληλος)
21. Περικλής Μενεξάκης Θεσσαλονίκη ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Φοιτητής Βαλκανικών Σλαβικών και Ανατολικών Σπουδών στο Πανεπιστήμιο Μακεδονίας)
22. Μαρία Μιχαλάκη Καλαμάτα ΠΕ Πελοποννήσου (Οικονομολόγος)
23. Ελευθερία Μπίσμα Θεσσαλονίκη ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Αισθητικός Άκρων)
24. Μαρία Παπανότη Ιωάννινα ΠΕ Ηπείρου (Συνταξιούχος Δημοσίου)
25. Ιωάννης Παπαπαναγιώτου Σάμος ΠΕ Βορείου Αιγαίου (Ελεύθερος Επαγγελματίας)
26. Κλέαρχος Παπακωνσταντίνου Κόρινθος ΠΕ Πελοποννήσου (Τεχνικός Εφοδιασμού)
27. Νικήτας Παπακωνσταντίνου Αθήνα ΠΕ Αττικής (Σεφ)
28. Αθανάσιος Παπακώστας Μόναχο Γερμανία (Επιχειρηματίας)
29. Ανδρέας Παππάς Μαρτυρική Μουσιωτίτσα ΠΕ Ηπείρου (Τραπεζικός)
30. Νίνα Σαββίδου Θεσσαλονίκη ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Κτηνίατρος)
31. Αμαλία Σαραντοπούλου Αθήνα ΠΕ Αττικής (Δικηγόρος Παρ’ Αρείω Πάγο με εξειδίκευση στα κόκκινα δάνεια)
32. Ευαγγελία Σακελλαροπούλου- Μπασκούτα Πάτρα ΠΕ Δυτικής Ελλάδος (Δικηγόρος Παρ’ Αρείω Πάγο και Συμβουλείω Επικρατείας)
33. Αλεξάνδρα Σεχοπούλου Αθήνα ΠΕ Αττικής (Συνταξιούχος Τραπεζικός)
34. Κωνσταντίνος Στασινός Μαρτυρικό Κομμένο ΠΕ Ηπείρου (Αγρότης)
35. Κωνσταντίνα Τζάνου Κως ΠΕ Νοτίου Αιγαίου (Ορκωτός Ελεγκτής Λογιστής)
36. Φώτης Φανιάδης Νάουσα ΠΕ Κεντρικής Μακεδονίας (Έμπορος)
37. Ιωάννης Χατζόπουλος Αθήνα ΠΕ Αττικής (Πολιτικός Επιστήμονας- Δημοσιογράφος)
38. Αθανάσιος Χαρχαντής Τρίκαλα ΠΕ Θεσσαλίας (Κτηνοτρόφος)

 

επιστροφή στην κορυφή

Ειδησεογραφία

Ειδήσεις ανά Δήμο

Αθλητισμός

Κεντρική Ελλάδα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ