Κύπελλο ΕΠΣΚ: Εύκολες προκρίσεις για Απόλλων, Μαυραϊκή, Αργιθέα και Θεσσαλικό Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Άλλοι έξι αγώνες της Β' φάσης του κυπέλλου της ΕΠΣΚ πραγματοποιήθηκαν το απόγευμα της Κυριακής (8/9).
Απόλλων Μακρυχωρίου, Μαυραϊκή, Αργιθέα και Θεσσαλικός εξασφάλισαν εύκολα τα εισιτήρια της πρόκρισης στους "16" ωστόσο ενώ στην παράταση και τα πέναλτι κρίθηκαν αντίστοιχα οι αναμετρήσεις σε Αρτεσιανό και Πρόδρομο.
Τα αποτελέσματα των αγώνων της Κυριακής:
ΑΟΚ – Απόλλων Μακρυχωρίου 0-4
Δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο για τον Απόλλωνα επί του ΑΟΚ με σκόρερς του Ξέρα, Λαβαντσιώτη 2 και Νούσια.
Α.Ο Μαυραϊκή – Α.Σ Νεφέλη 6-0
Ξεκούραστη πρόκριση για την Μαυραϊκή απέναντι στη Νεφέλη (2-0 ημ) με χατ τρικ του Θ. Μαντέλα ενώ τ' άλλα τρία γκολ σκόραραν Σωτ. Πολύζος, Τσακίρης Δ. και Μπαντής Β.
Α.Σ Αργιθέα – Ερμής Μαυραχάδες 2014 5-0
Εύκολο απόγευμα για τον Α.Σ. Αργιθέα που επικράτησε του Ερμή με σκορ 5-0. Μουσαφείρης κ., Μπίχτας Κ., Σταμούλης Ν. Μπρέλας Ν. Κίσσας Ηλ. τα γκολ.
Α.Σ Διγενής – Α.Ο Φύλλου 0-0 κ.δ. 0-1 παρ.
Χωρίς γκολ ολοκληρώθηκε η κανονική διάρκεια του αγώνα με το Φύλλο να καταφέρνει στη β' παράταση να πετύχει το "χρυσό" γκολ.
Α.Ο Προδρομιακός – Α.Ο Μαγούλα 2-2 κ.δ. & παρ. 5-4 πεν.
Με 0-2 προηγήθηκε η Μαγούλα στο πρώτο ημίχρονο με γκολ των Μάγγου και Παύλου ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο β' μέρος με γκολ από Χρ. Χάρμπα και Σωτ. Κωστόπουλο (πεν.) στέλνοντας τον αγώνα στην παράταση όπου το 2-2 παρέμεινε κι έτσι οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν στη "ρουλέτα" των πέναλτι.Εκεί η ομάδα του Προδρομιακού κατάφερε να είναι πιο εύστοχη κερδίζοντας το εισιτήριο της πρόκρισης.
Α.Ε Λεονταρίου – ΠΟΜ Θεσσαλικός 0-3
Ο Κάκκος με φάουλ φάουλ άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο για το Θεσσαλικό με τον Καραγιαννάκη με μακρινό σουτ 59 να δίνει "αέρα δύο τερμάτων στην ομάδα του και τον Κάκκος στο 66' να γράφει το τελικό 0-3.
Τρίτη 10 Σεπτεμβρίου και ώρα 16:30
Α.Ο Ελπίδα – Αετός Αγίου Θεοδώρου (Βαρλάμης – Στρατίκης – Σακκάς)
Κυριακή 15-9-2019 και ώρα 16:30
Α.Ε Μουζακίου – ΑΟΚ Πάμισσος
Τα αποτελέσματα του Σαββάτου (7/9) για τη Β' Φάση:
Α.Ο Κρανέας – Α.Σ Αναγέννηση 1-5
Α.Ο Αστέρας – Π.Ο Παλαμαική 5-0
Ατρόμητος Παλαμά – Α.Ο Αγναντερού 1-0
Νέα Νίκη Καμινάδων – Ηρακλής Σοφάδων 0-4
Α.Ο Σελλάνων – Αστήρ Βλοχού 8-0
Π.Ο Αστέρας Δασοχωρίου – Α.Ο Ασπίδα 8-2
Άρης Καρδίτσας – Α.Ε Καππαδοκικού 1-1 κ.δ. (2-4 παρ.)
Α.Ο Ταυρωπός – Α.Ε Καρποχωρίου 1-0
Τα αποτελέσματα της Α' φάσης (31 Αυγούστου 2019):
Αργιθέα - ΠΑΣ 3-1
Μαγούλα - Αργεντινή 4-0
Ασπίδα - Κένταυρος Ανάβρας 2-1