.
.

Όλοι οι υποψήφιοι με Κουρέτα στη Θεσσαλία Κύριο

Όλοι οι υποψήφιοι με Κουρέτα στη Θεσσαλία

.

Όλα τα ονόματα του συνδυασμού «Μένουμε Θεσσαλία Οικο- λογικά» όπως κατατέθηκαν στο Πρωτοδικείο σήμερα Κυριακή τελευταία ημέρα δήλωσης  υποψηφιοτήτων.



Υποψήφιος Περιφερειάρχης : Κουρέτας Δημήτρης

Καρδίτσα

Υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης: Ζορμπάς Θεόδωρος - Τεχνολόγος Γεωπόνος, μέλος της ΔΗΩ.

Υποψήφια μέλη

  1. Γρηγορίου Αθανάσιος, γυμναστής ειδικής αγωγής
  2. Κατσάνα Αναστασία, συνταξιούχος δημοσίου, βιοκτηνοτρόφος
  3. Ντάγκαλου Σοφία, συνταξιούχος, μέλος ΟΠ
  4. Μανώλη Κωνσταντινιά, τελειόφοιτος οικονομικής σχολής
  5. Πανταζής Παναγιώτης, λέκτορας Πανεπιστημίου Θεσσαλίας, Ιχθυολόγος
  6. Τσόγκας Αριστοτέλης, γεωπόνος με μεταπτυχιακό στη διασφάλιση ποιότητας
  7. Φιλίππου Μαρία, νοικοκυρά
  8. Χατζίκος Βαίος, μηχανικός, πρώην πρόεδρος Συλλόγου Βιοκαταναλωτών Θεσσαλίας
  9. Στεργιοπούλου  Αγλαία, οδοντοτεχνήτρια

Τρίκαλα

Υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης : Ντάκος Κωνσταντίνος Χημικός -  Μηχανικός με μεταπτυχιακό στην Βιοτεχνολογία του Περιβάλλοντος. Μελετητής - Ελεύθερος επαγγελματίας στον Έλεγχο Ποιότητας Τροφίμων και Περιβάλλοντος και στην εμπορία βιολογικών προϊόντων. Ιδρυτικό μέλος του Δικτύου κατά των Μεταλλαγμένων. Μέλος του Πανελληνίου Συλλόγου Χημικών Μηχανικών

Υποψήφια μέλη

  1. Γούσιου Ευθυμία, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος των Οικολόγων Πράσινων
  2. Ζαφειρόπουλος Νίκος, διαμεσολαβητής Ιατροκοινωνικού Κέντρου ΡΟΜΑ.
  3. Μουργελάς Παναγιώτης βιοχημικός, παραγωγός Βιολογικών προϊόντων
  4. Πάνος Βασίλειος, ιστορικός ερευνητής.
  5. Παπαγεωργίου Χρήστος, συντονιστικής Οικολόγων Πράσινων Τρικάλων, βιοκαλλιεργητής
  6. Παπαπολυμέρου Στέφανος, Δημοσιογράφος, μέλος των Οικολόγων Πράσινων.
  7. Πασχαλίδης Γεώργιος, υπάλληλος ΙΚΑ, μέλος Οικολόγων Πράσινων και ορειβατικού Συλλόγου
  8. Σιμιγδαλά Κατερίνα, ιδιωτική υπάλληλος, μέλος συλλόγου Πολυτέκνων
  9. Τσιώλης Νικόλαος, γραφίστας, μέλος των Οικολόγων Πράσινων



Βόλος

Υποψήφιος αντιπεριφερειάρχης : Παναγιώτης (Τάκης) Κολώνιας, δικαστικός επιμελητής, τελειόφοιτος της Σχολής Τουριστικών επαγγελμάτων Κέρκυρας, βιοκαλλιεργητής με την τεχνολογία των Ενεργών Μικροοργανισμών, ιστιοπλόος, ποδηλάτης, ορειβάτης. Συντονιστής των Οικολόγων Πράσινων Μαγνησίας και εκπρόσωπος  της Θεσσαλίας στο Πανελλήνιο Συμβούλιο

Υποψήφια μέλη

  1. Αραμπατζής  Ιωάννης, ιστορικός, πολιτικός επιστήμονας
  2. Αχμαντ-Γραντζιου  Κατίνα-Αννα, γιατρός γενικής ιατρικής
  3. Βερνίκος Δημήτρης, σκηνοθέτης κινηματογράφου και τηλεόρασης.
  4. Γιαννακόπουλος Χρήστος, κεραμίστας
  5. Γρηγορίου  Γιάννης, κοινωνιολόγος, Δ/ντής ΔΟΥΚ δήμου Βόλου.
  6. Δημόπουλος Λάμπρος, υπάλληλος Ιατροκοινωνικού Κέντρου
  7. Δαγλα-Μελίση  Αθηνά, δημόσιος υπάλληλος τελειόφοιτος Πντείου
  8. Κυρανού - Γκάντερ Εβελίνε, γλωσσολόγος, καθηγήτρια Αγγλικών και Γερμανικών
  9. Μαρέδης Άγγελος, ελεύθερος επαγγελματίας
  10. Μαυρίδου  Δομνίκη, τεχνολόγος δασοπονίας, μουσικός
  11. Μαυρίδης Θεόδωρος, ηλεκτρολόγος.
  12. Στόϊκου Μαρία, πολιτικός επιστήμονας
  13. Σολδάτου Χαρίκλεια , πτυχιούχος χημικός , δασκάλα Γιόγκα
  14. Χατζακου Γρηγορία, βιοκαλλιεργήτρια

Σποράδες : Λαρυγγάκης Νίκος, τραγουδοποιός – μουσικοσυνθέτης

Λάρισα

Υποψήφια αντιπεριφερειάρχης :Καλέση Μαρία, Χημικός Μηχανικός με Μάστερ στη Διοίκηση και  Οργάνωση, Προϊσταμένη τμήματος Τροφίμων & Περιβάλλοντος Γενικού Χημείου του Κράτους, Επιστημονική συνεργάτης ΤΕΙ Λάρισας, Πρώην πρόεδρος Συλλόγου Χημικών Μηχανικών Κεντροδυτικής Θεσσαλίας, Μέλος της Μόνιμης Επιτροπής Περιβάλλοντος του  ΤΕΕ-ΚΔΘ, Μέλος της Συμβουλευτικής Επιτροπής της Τεχνολογικής Πλατφόρμας Τροφίμων, στα πλαίσια του Πόλου Καινοτομίας Θεσσαλίας, Μέλος Θεματικού Εργαστηρίου  της  Περιφέρειας Θεσσαλίας για επεξεργασία θέσεων για το ΕΣΠΑ, σχετικά με : «Έλεγχο- Κατοχύρωση- Πιστοποίηση-Σήμανση Προϊόντων Ποιότητας και Τροφίμων» Επιλογή ως εμπειρογνώμονας από ΕΛΟΤ και ΕΣΥΔ, Ένταξη στο  Μητρώο  Κύριου Διδακτικού Προσωπικού του Εθνικού Κέντρου Δημόσιας Διοίκησης, Αντιπρόεδρος Συλλόγου Γονέων  3ου Γυμνασίου και 3ου Λυκείου Λάρισας

Υποψήφια μέλη

  1. Αγόρου Παναγιώτης, εκπαιδευτικός, Δ/ντης Δημοτικού Σχολείου Σκοτίνας, μέλος συλλόγου Βετεράνων Στίβου, πρώην Πρωταθλητής Στίβου
  2. Αναστασίου Παναγιώτης, ηλεκτρολόγος μηχανικός, εργολήπτης δημοσίων έργων
  3. Γεωργιάδης Θωμάς, στρατιωτικός Κτηνίατρος σε αποστρατεία με εξειδίκευση στη μικροβιολογία υγιεινή και τεχνολογία τροφίμων, πρώην διευθυντής του μικροβιολογικού εργαστηρίου του Κέντρου εκπαίδευσης και νοσηλείας Κτηνιατρικού της 1ης Στρατιάς,  πρώην διευθυντής του μικροβιολογικού εργαστηρίου ελέγχου τροφίμων και νερού στο ΓΣΝ Τρίπολης.
  4. Γκουτζαμπασούλη Αθηνά, βιοκαλλιεργήτρια
  5. Θάνου Χριστίνα, Εκπαιδευτικός, τεχνολόγος τροφίμων-διατροφής
  6. Καραναστάσης Βασίλης, ιδιωτικός υπάλληλος, μαραθωνοδρόμος, ερασιτέχνης συγγραφέας
  7. Κούτσικος Κωνσταντίνος, Λογιστής, ταμίας της Πανθεσσαλικής Γραμματείας των Οικολόγων Πράσινων, διαιτητής ποδοσφαίρου μη εν  ενεργεία Λάρισας
  8. Μακρή Σωτηρία, Φοιτήτρια τμήματος διαχείρισης περιβάλλοντος και φυσικών πόρων
  9. Μαρκοπούλου Αθηνά, δημοσιογράφος
  10. Νέπκα Χαριτίνη, ιατρός κυτταρολόγος, επιμελήτρια Πανεπιστημιακού Νοσοκομείου Λάρισας
  11. Ντέτσης Οδυσσεύς, σύμβουλος επιχειρήσεων
  12. Τασιούλης Παναγιώτης, ιδιωτικός υπάλληλος
  13. Παπαγεωργίου  Ειρήνη, φοιτήτρια Κοινωνική εργασία, μέλος των  Οικολόγων Πράσινων
  14. Πουζανόβα Οξάνα, ιδιωτικός υπάλληλος
  15. Σδραβόπουλος Περικλής, ιδιωτικός υπάλληλος
  16. Σιουπότινας Κωνταντίνος, ελεύθερος επαγγελματίας
  17. Στεργιούλη Ανδρομάχη, πτυχιούχος Μηχανικός τεχνολογιών αντιρύπανσης
  18. Τσιάγγαλης Φώτιος, απόφοιτος του τμήματος Διαχείρισης Αγροτικού Περιβάλλοντος & φυσικών πόρων, βιοκαλλιεργητής, πρόεδρος συλλόγου Βιοκαλλιεργητών Θεσσαλίας
  19. Τσίπης Κυριάκος, δασολόγος με μεταπτυχιακό στο Περιβαλλοντικό Σχεδιασμό Πόλεων και Κτιρίων, μέλος του ΔΣ της ΜΚΟ ΔΡΥΑΣ, μέλος της Ομάδας Αρχαιολογίας του Τοπίου, πρώην συντονιστής του Δικτύου Πληροφόρησης και Υποστήριξης της Θεσσαλικής Υπαίθρου
Τελευταία τροποποίηση στις17 Οκτωβρίου 2010, 21:18
επιστροφή στην κορυφή

Ειδησεογραφία

Ειδήσεις ανά Δήμο

Αθλητισμός

Κεντρική Ελλάδα

ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΕΜΑΣ

ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΜΑΣ