Τα μεγαλύτερα και χαμηλότερα ποσοστά για το ΣΥΡΙΖΑ σε εκλογικά τμήματα του ν. Καρδίτσας Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Τοπική Επικαιρότητα
- Εκτύπωση
Το KarditsaLive.Net σας παρουσιάζει ακολούθως τα εκλογικά "κάστρα" του ΣΥΡΙΖΑ στο νομό Καρδίτσας αλλά και τα εκλογικά τμήματα στα οποία συγκέντρωσε τις λιγότερες δυνάμεις.
Σε τρία εκλογικά τμήματα του νομού μας ο ΣΥΡΙΖΑ κατόρθωσε να αποκτήσει "αυτοδυναμία" με ποσοστό μεγαλύτερο από 50% των εγκύρων ψηφοδελτίων. Δείτε ακολούθως τα 20 εκλογικά τμήματα που συγκέντρωσε τις μεγαλύτερες δυνάμεις.
| Α/Α | ΕΚΛ. ΤΜΗΜΑ | ΕΓΓ. | ΨΗΦ. | ΑΚ. | ΛΕΥ. | ΕΓΚ. | ΣΥΡΙΖΑ | Ποσοστό |
| 103 | 103o ΚΑΡΔΙΤΣ/ΛΑΣ | 597 | 326 | 3 | 4 | 319 | 165 | 51,72% |
| 228 | 228o ΟΡΦΑΝΩΝ | 434 | 236 | 2 | 1 | 233 | 120 | 51,50% |
| 1 | 1o ΒΛΑΣΙ | 342 | 146 | 2 | 1 | 143 | 72 | 50,35% |
| 254 | 254o ΣΟΦΑΔΩΝ | 602 | 285 | 4 | 3 | 278 | 139 | 50,00% |
| 152 | 152o ΛΟΞΑΔΑΣ | 266 | 144 | 3 | 3 | 138 | 68 | 49,28% |
| 257 | 257o ΣΟΦΑΔΩΝ | 616 | 306 | 6 | 3 | 297 | 144 | 48,48% |
| 113 | 113o ΓΕΩΡΓΙΚΟΥ | 611 | 344 | 5 | 4 | 335 | 162 | 48,36% |
| 25 | 25o ΜΑΡΑΘΟΣ | 156 | 53 | 0 | 0 | 53 | 25 | 47,17% |
| 255 | 255o ΣΟΦΑΔΩΝ | 599 | 283 | 4 | 2 | 277 | 130 | 46,93% |
| 100 | 100o ΑΡΤΕΣΙΑΝΟΥ | 571 | 349 | 5 | 4 | 340 | 156 | 45,88% |
| 222 | 222o ΠΡΟΑΣΤΙΟ | 641 | 344 | 5 | 1 | 338 | 155 | 45,86% |
| 207 | 207o ΚΟΣΚΙΝΑ-ΨΑΘΟΧΩΡΑ | 341 | 234 | 2 | 2 | 230 | 105 | 45,65% |
| 13 | 13o ΑΡΓΙΘΕΑΣ | 344 | 103 | 1 | 1 | 101 | 46 | 45,54% |
| 235 | 235o ΜΑΤΑΡΑΓΚΑ | 615 | 353 | 1 | 4 | 348 | 158 | 45,40% |
| 95 | 95o 3ο ΕΚΛ.ΔΙΑΜ.ΚΑΡΔ. | 622 | 412 | 8 | 2 | 402 | 182 | 45,27% |
| 2 | 2o ΔΡΟΣΑΤΟ | 121 | 31 | 0 | 0 | 31 | 14 | 45,16% |
| 256 | 256o ΣΟΦΑΔΩΝ | 629 | 312 | 2 | 4 | 306 | 137 | 44,77% |
| 91 | 91o 3ο ΕΚΛ.ΔΙΑΜ.ΚΑΡΔ. | 625 | 356 | 6 | 6 | 344 | 154 | 44,77% |
| 150 | 150o ΚΑΝΑΛΙΩΝ | 503 | 241 | 2 | 2 | 237 | 105 | 44,30% |
| 106 | 106o ΚΑΡΔΙΤΣ/ΛΑΣ | 642 | 387 | 9 | 3 | 375 | 166 | 44,27% |
|
Σε μικρά εκλογικά τμήματα και συνήθως ορεινά εμφανίστηκαν τα χαμηλότερα ποσοστά για το ΣΥΡΙΖΑ στο νομό μας. Δείτε τα 20 χαμηλότερα ποσοστά στο νομό μας ακολούθως: |
||||||||
| Α/Α | ΕΚΛ. ΤΜΗΜΑ | ΕΓΓ. | ΨΗΦ. | ΑΚ. | ΛΕΥ | ΕΓΚ. | ΣΥΡΙΖΑ | Ποσοστό |
| 122 | 122o ΚΑΡΒΑΣΑΡΑΣ | 69 | 22 | 1 | 2 | 19 | 1 | 5,26% |
| 16 | 16o ΚΑΛΗΚΩΜΗ | 308 | 118 | 2 | 3 | 113 | 13 | 11,50% |
| 240 | 240o ΑΗΔΟΝΟΧΩΡΙ | 229 | 130 | 1 | 0 | 129 | 16 | 12,40% |
| 9 | 9o ΦΟΥΝΤΩΤΟ | 105 | 43 | 0 | 0 | 43 | 6 | 13,95% |
| 147 | 147o ΕΛΛΗΝΟΠΥΡΓΟΥ | 327 | 182 | 1 | 3 | 178 | 25 | 14,04% |
| 153 | 153o ΠΥΡΓΟΥ ΙΘΩΜΗΣ | 298 | 152 | 1 | 2 | 149 | 21 | 14,09% |
| 230 | 230o ΣΥΚΕΩΝ | 301 | 191 | 3 | 1 | 187 | 32 | 17,11% |
| 17 | 17o ΚΑΡΥΑ | 344 | 74 | 0 | 1 | 73 | 13 | 17,81% |
| 148 | 148o ΕΛΛΗΝΟΠΥΡΓΟΥ | 355 | 177 | 1 | 3 | 173 | 31 | 17,92% |
| 12 | 12o ΑΝΘΗΡΟΥ - ΜΕΤΑΜ. | 270 | 125 | 0 | 0 | 125 | 23 | 18,40% |
| 140 | 140o ΜΕΣΕΝΙΚΟΛΑ | 303 | 186 | 1 | 4 | 181 | 34 | 18,78% |
| 224 | 224o ΙΤΕΑΣ | 444 | 294 | 7 | 2 | 285 | 55 | 19,30% |
| 39 | 39o ΡΑΧΟΥΛΑΣ | 351 | 187 | 6 | 4 | 177 | 35 | 19,77% |
| 263 | 263o ΓΕΦΥΡΙΑ | 522 | 330 | 4 | 5 | 321 | 65 | 20,25% |
| 23 | 23o ΒΡΑΓΚ. - ΓΡΥΜΠ. | 132 | 50 | 1 | 0 | 49 | 10 | 20,41% |
| 14 | 14o ΕΛΛΗΝΙΚΑ | 315 | 77 | 1 | 0 | 76 | 16 | 21,05% |
| 120 | 120o ΠΟΡΤΙΤΣΑΣ | 226 | 136 | 3 | 0 | 133 | 28 | 21,05% |
| 151 | 151o ΚΑΠΠΑ | 376 | 200 | 2 | 2 | 196 | 42 | 21,43% |
| 278 | 278o ΓΡΑΜΜΑΤΙΚΟΥ | 449 | 194 | 5 | 5 | 184 | 40 | 21,74% |
| 294 | 294ο Ετερ. Καρδίτσας (από Εφετείο Λάρισσας) | 182 | 118 | 0 | 1 | 117 | 26 | 22,22% |
Τελευταία τροποποίηση στις21 Σεπτεμβρίου 2015, 09:07
















