Το πρόγραμμα και οι διαιτητές στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα της ΕΠΣΚ Κύριο
- μέγεθος γραμματοσειράς μείωση του μεγέθους γραμματοσειράς αύξηση μεγέθους γραμματοσειράς
- Κατηγορία Ερασιτεχνικό
- Εκτύπωση
Το πρόγραμμα των αγώνων και τους διαιτητές για το ερχόμενο Σαββατοκύριακο (8-9 Μαρτίου) στα ερασιτεχνικά πρωταθλήματα ποδοσφαίρου του νομού μας ανακοίνωσε η ΕΠΣ Καρδίτσας.
Το Σάββατο στις 16:00 διαξάγονται οι αγώνες της Α' και της Α1' κατηγορίας με εξαίρεση την αναμέτρηση στη Μητρόπολη που ξεκινά μια ώρα νωρίτερα. Σάββατο επίσης γίνονται δύο αγώνες για την Β' ΕΠΣ και ένας για την Γ'.
Την Κυριακή διεξάγονται οι υπόλοιποι αγώνες ωστόσο δεν υπάρχει κοινή ώρα έναρξης καθώς πολλά σωματεία ζήτησαν να γίνουν οι αγώνες πριν το μεσημέρι ώστε να μπορούν όσοι θέλουν να παρακολουθήσουν στη συνέχεια την αναμέτρηση της Αναγέννησης με τον Αιγινιακό στο Δημοτικό Στάδιο.
Α' Ερασιτεχνική - 26η αγωνιστική - Σάββατο 8/3 στις 16:00
Δόξα Μητρόπολης - Εθνικός Καρδίτσας 15:00 (Νότος - Κριαράς - Λέρρας)
A.O Αστέρας – Α.Ε Λεονταρίου (Γαλάνης - Κουκούλη - Κουκούλης)
Ηρακλής Σοφάδων – Ηρακλής Καρδ/λας (Μαλλιώρας - Χάρμπας - Ευαγγέλου Ε.)
Α.Ε Πασχαλίτσα – Απόλλων Μακρυχωρίου (Μουτσανας - Αβραμόπουλος - Κλησιάρχης)
Α.Σ Διγενής – Ατρόμητος Παλαμά (Βαφειάδης - Διπλάρης - Βογιατζής)
Α.Σ Ήφαιστος – Α.Ο Ελπίδα (Βαρλάμης - Πεταλάς - Σαββάλας)
Α.Ε Καρποχωρίου – Α.Ο Σελλάνων (Αγγελακόπουλος - Πούπης - Κανιούρας)
Α.Ο Μυρίνης – ΑΟΚ Πάμισσος (Τζαφάλιας - Γκούζας - Καλτσάς)
Α1' Ερασιτεχνική - 26η αγωνιστική - Σάββατο 8/3 στις 16:00
Α.Ο Κρανέας - Δόξα Μασχολουρίου (Μανώλης - Σαββίδης - Μπάκας)
Α.Ο Κυψέλης – Α.Ο Προδρομιακός (Καλυβιώτης - Στεφανής - Κότζα)
Δόξα Αγίας Τριάδας – Α.Ο Ασπίδα (Τσιαχτάνης - Στεργιόπουλος - Κουκουζέλης)
Άρης Φίλιας – Α.Ο Διαγόρας (Βουγιουκλάκης - Νατσιόπουλος - Λουμπόνια)
ΑΣΜ Καραισκάκης – Α.Ε Μουζακίου (Αντωνίου Φ. - Ζούκας Κ. - Μπάντζιος)
Αετός Αγίου Θεοδώρου – Α.Ο Αγναντερού (Γαννιάς - Τσιαμούρας - Οικονόμου)
Α.Ε Καππαδοκικού – Δόξα Αμπέλου (Μαργιολάς - Τζέλλος - Κυριάκος)
Α.Ο Ταυρωπός – Σώκρατες (Κυρίτσης -Μπεκιάρης -Χαβαλές)
Β1' Ερασιτεχνική - 24η αγωνιστική - Κυριακή 9/3 στις 16:00
Α.Ο. Φύλλου - Κερ. Σταυρoύ Σάββατο 8/3 στις 16:00 (Αργυρόπουλος - Καυμενόπουλος - Ρούστα)
Π.Ο.Μ. Θεσσαλικός - Α.Σ. Κένταυρος 12:00 (Ζαγορίτης - Μανώλης - Χαβαλές)
Αστήρ Bλοχού - Ατρομ. Πτελοπούλας 13:00 (Κλησιάρχης - Μουτσιανας - Μαγαλιός)
Α.Σ. Αχλαδιά - Α.Σ. Eνιππέας 13:15 (Καλυβιώτης - Ευαγγέλου Ε. - Ευαγγέλου Στ.)
Π.Α. Σοφάδων - Α.Ο. Μελισσοχωρίου (Τζαφάλιας - Βογιατζής - Γκούζας)
Δόξα Μάρκoυ - Π.Ο. Παλαμαική (Πολύζος - Κριαράς - Τσιαμούρας)
Άρης Αγ. Παρασκευής - Νέα Νίκη Καμινάδων (Λακκιας -Πούπης - Σαββάλας)
Β2' Ερασιτεχνική - 28η αγωνιστική - Κυριακή 9/3 στις 16:00
A.Ο. Mαγούλα - Kερ. Φράγκου Σάββατο 8/3 στις 16:00 (Ζαγορίτης - Πολύζος - Αντωνίου Κ.)
Αίας Μαραθέας - Άρης Καρδίτσας 12:00 (Νότος - Γαννιάς -Λέρρας)
Α.Σ. Νεφέλη - Α.Σ. Απιδιά 12:00 (Στεφανής - Βουγιουκλάκης -Νατσιόπουλος)
Α.Ο. Mορφοβουνίου - Ακ. Ταυρ. ο Φωστήρας 12:45 (Βαρλάμης – Πεταλάς -Κανιούρας)
Α.Ε. Δάφνη - Ατρόμητος Γεωργικού (Μαργιολάς - Χάρμπας - Σιώκας)
Φωτ. Αστήρ Μαγουλ. - Ολυμπιακός Παλ/σιου (Μαλλιώρας - Μπάντζιος - Αργυρόπουλος)
Α.Ο. Φυλακτή - Α.Ο. Αστροναύτης Γελ. (Κουκούλη - Κουκούλης - Κυρίτσης)
Ρεπό: Α.Ε. Pούσσου
Γ' Ερασιτεχνική - 22η αγωνιστική - Κυριακή 9/3 στις 16:00
Δόξα Παλιουρίου - Α.Ε. Ψαθoχώρα Σάββατο 8/3 στις 16:00 (Λάκκιας - Παπαλίτσας - Καλαμπάκας)
Ακαδημία Oρφέας - Ακαδημία Ελπίδες 12:30 (Κουκουζέλης- Στρατίκης - Νταράλας)
Αετός Kαλλιφωνίου - Θύελλα Ριζοβουνίου (Γαλάνης - Τσιαχτάνης - Καλτσάς)
Π.Ο Αστέρας Δασοχωρίου - Απόλλων Αρτεσιανού (Ζούκας Κ. - Αντωνίου Φ. - Κουτρομάνος Ν.)
Αίας Καρποχωρίου - Α.Ε Mενελαΐδας (Σαββίδης -Στεργιόπουλος - Χριστοφοράκης)
Ακαδημία Ποδοσφαίρου - Α.Σ Κρόνος (Τζέλλος - Διπλάρης Μ. - Καλλάρα)
Α.Σ Πλαστήρας - Α.Σ. Ασκληπιός (Παπαλίτσας - Κουκουμτζής -Τσιμούρτου)
Αναπληρωματικοί Σαββάτου: Ζούκας Σ. - Τσιμούρτου - Χριστοφοράκης - Κουκουμτζής - Αδραμάνης -Μυτελέτσης
Αναπληρωματικοί Κυριακής: Λουμπόνια - Ζούκας Σ. - Αντωνίου Κ. - Καλαμπάκας - Κότζα - Λούσι - Ρούστα - Μυτελέτσης